Dopravní policisté jsou kvůli nehodám nepřetržitě v pohotovosti

14.01.2021 14:07

ZLÍNSKO - Zimní počasí trápí již třetí den nejednoho řidiče, dopravní policisté jsou proto nepřetržitě v akci.
„Od úterního podvečera 12. ledna do dnešního dopoledne vyjížděli k celkem k 25 dopravním nehodám, jejichž příčinou byla právě jízda na obtížně sjízdných vozovkách. Naštěstí se prozatím všechny nehody i havárie na Zlínsku obešly bez závažnějších zranění a dokonce i bez přítomnosti návykových látek v organismu řidičů,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Bohužel řidiči často nerespektují dopravní značení a vjíždějí do míst, kde je vozovka v zimních měsících neudržovaná. Názorným příkladem je podle mluvčí případ cizince za volantem kamionu, který včera ve Vizovicích odbočil do ulice Partyzánské a dál do ulice Hrušové a chtěl si tím zkrátit cestu z Vizovic do obce Loučka. To se mu nevyplatilo. Sklouzl z cesty a zůstal v těchto nesjízdných místech stát.

„Většina dopravních nehod byla zapříčiněna kluzkou vozovkou, na níž řidiči nestihli včas zabrzdit. V části Zlína Prštné srazila osmnáctiletá řidička chodkyni jdoucí po chodníku, protože dostala smyk a vjela na chodník, kde nakonec narazila do oplocení rodinného domu. Jiní řidiči zase narazili do svodidel, do stromu, do obytných budov nebo do jiného vozidla,“ řekla mluvčí.

Policisté proto apelují na řidiče, kteří musí vyjíždět z domu i v těchto náročných povětrnostních podmínkách, aby byli opatrní a přizpůsobili rychlost jízdy povrchu vozovky. Zároveň je důležité předvídat i chování dalších řidičů a chovat se ohleduplně.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje
Pod foto: Nehoda v Neubuzi, auto na střeše v Zádveřicích a střet vozidel ve Zlíně-Mladcová.