Dopravní nehoda zkomplikovala dopravu v centru Zlína

28.08.2020 11:11

ZLÍN - Krátce před devátou hodinou ráno ve čtvrtek 27. srpna  došlo v centru Zlína k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, při níž zřejmě řidič přehlédl červený světelný signál na semaforu a vjel do křižovatky, kde se střetl s projíždějícím osobním vozidlem. Nehoda si vyžádala lehké zranění u spolujezdkyně.

„Sedmasedmdesátiletý muž, který jel ve vozidle Škoda Fabia, jel po ulici Dlouhá ve směru k třídě T. Bati. Zřejmě přehlédl červený světelný signál na semaforu a vjel do křižovatky, kde se střetl s osobním vozidlem Ford Fusion, které vyjelo z ulice Santražiny a řídil ho sedmačtyřicetiletý muž. Vlivem srážky se osobní vozidlo Ford převrátilo na bok,“ informovala policejní mluvčí Monuika Kozumplíková.
„Profesionální hasiči z automobilu Škoda hasiči vyprostili zraněnou osobu na páteřní desce a předali do péče zdravotníkům.  Poté zajistili automobil Ford proti převrácení a obě vozidla proti vzniku požáru,“ poznamenal Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Šestasedmdesátiletá spolujezdkyně z vozidla Škoda Fabia utrpěla zranění, s nímž ji záchranáři převezli do nemocnice. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun.

„Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Dopravu na místě dopravní nehody řídili po dobu vyšetřování dopravní nehody strážníci Městské policie Zlín. Další okolnosti dopravní nehody šetří zlínští dopravní policisté,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje