Dopravní nehoda na Kútech ve Zlíně citelně omezila provoz MHD

10.12.2020 15:51

ZLÍN - Ulici 2. května ve Zlíně dnes krátce po osmé hodině ranní obousměrně uzavřela dopravní nehoda osobního vozidla Škoda Fabia, která se zde střetla s popelářským nákladním autem. Při nehodě se zranil řidič osobního auta.
„K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Zlín, kteří vyprostili řidiče z osobáku z auta a předali jej do péče posádce zdravotnické záchranné služby, která ho transportovala do nedaleké krajské nemocnice. Hasiči zajistili obě vozidla proti vzniku požáru. Provozní kapaliny, které unikly po střetu vozidel, zasypali sorbentem,“ informoval tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
V důsledku nehody byla na víc než dvě hodiny přerušena v obou směrech pravidelná trasa trolejbusových linek MHD č. 2, 8 a 9. Dispečeři odkláněli trolejbusy na objízdnou trasu po Benešově nábřeží.
„Trolejbusy, které jsou vybaveny dieselagregátem, jsme přesměrovali na objízdnou trasu po Benešově nábřeží, kde zastavovaly na všech autobusových zastávkách. Také místo vozidel, jež nezávislý pohon nemají, jsme nasadili trolejbusy s dieselagregátem, aby dopady na provoz linek byly co nejmenší,“ sdělil tiskový mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Vojtěch Cekota.
Krátce po 10. hodině po vyšetření dopravní nehody se provoz MHD vrátil na svou standardní trasu.

Zdroj: HZS Zlínského kraje, DSZO

Foto: HZS Zlínského kraje