Dopravní nehoda dvou vozů uzavřela dálnici u Tlumačova

17.04.2020 12:10

TLUMAČOV – Zraněnou řidičku osobního automobilu, který se ve čtvrtek 16. dubna okolo 15. hodiny srazil u Tlumačova na Zlínsku s nákladním autem, museli z vraku vozidla vystříhat hasiči.
„Informaci o dopravní nehodě s možným vyproštěním osob na dálnici D55 u Tlumačova přijalo Operační středisko HZS Zlínského kraje v 15:09 hodin. K události okamžitě vyjely jednotky profesionálních hasičů z Otrokovic a Kroměříže se dvěma cisternami a vyprošťovacím automobilem,“ sdělil mluvčí hasičů Pavel Řezníček. 

Velitel zásahu operační středisko informoval, že řidička osobního vozidla po střetu s nákladním autem zůstala ve svém voze zaklíněná.
„Zraněnou ženu hasiči ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou vyprostili pomocí speciálního hydraulického zařízení. Záchranáři ji transportovali do nemocnice. Řidič nákladního automobilu zraněn nebyl,“ dodal Pavel Řezníček. 

Po zadokumentování nehody policií byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh, a jakmile bylo ukončeno šetření na místě, byly vozy odstraněny mimo komunikaci, aby mohl být obnoven bezpečný a plynulý provoz. V 17:45 hodin se hasiči vrátili zpět na své základny.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje