Dokument o Jarmile Šulákové sklidil úspěch

22.09.2022 10:12

VSETÍN – Bouřlivým potleskem odměnilo v pátek 16. září zaplněné hlediště vsetínského kina Vatra dokument Jarmila Šuláková – královna lidové písně režisérky Marty Santovjákové Gerlíkové.
„Myšlenka dokumentu o Jarmile Šulákové mě nadchla. Jsem moc rád, že paní režisérka tak kvalitně, výstižně a komplexně popsala výjimečnou osobnost naší valašské královny,“ uvedl starosta Jiří Růžička.
„Děkuji všem, kteří se na vzniku filmu podíleli. Celkově se nám podařilo natočit 13, 5 hodinyhrubého materiálu, které jsme museli sestříhat do 52 minut. Dokument je udělán tak, aby lidé poznali život Jarmily Šulákové kontinuálně,“ řekla režisérka Marta Santovjáková Gerlíková. „Diváci v kině Vatra jsou prvními, kteří mají možnost film vidět. Podařilo se nám u České televize, pro kterou jsem film natočila, vyjednat toto mimořádné promítání. V televizi bude uveden až v příštím roce,“ dodala režisérka.
Během komponovaného večera diváci vyslechli také vystoupení kapely Fleret, která zahrála společně s dcerou Jarmily Šulákové Zuzanou Pavlůskovou několik oblíbených písní valašské královny. Na mimořádnou osobnost zavzpomínal mimo jiné také její blízký přítel, skladatel Karel Vágner v dokumentu, po boku jiných známých osobností.

Vlastimil Langer

Zdroj: Městský úřad Vsetín

Foto: Radovan Kocúrek