Dobrá zpráva pro sportovce: Bike Valachy ve Velkých Karlovicích se přece jen uskuteční

02.06.2021 07:08

VELKÉ KARLOVICE - Skvělá zpráva pro milovníky cyklistických závodů! „Díky rozvolňování vládních opatření se ohrožený závod Bike Valachy ve Velkých Karlovicích přece jen uskuteční, a to dokonce v rozsahu, na který jsou jeho pravidelní účastníci zvyklí. Akce se bude konat v sobotu 12. června u hotelu Galik v Resortu Valachy,“ uvedla tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Sportovci dlouhou dobu neměli možnost se potkat při závodech a poměřit síly, atmosféra hecování, přátelského soupeření a adrenalinu už mnohým hodně chyběla. Závod Bike Valachy bude jednou z prvních povolených akcí, což určitě znásobí jeho tradičně skvělou atmosféru,“ doufá organizátor Bike Valachy Bohuslav Komín.

Pro závodníky chystají pořadatelé hlavní závod na 50 kilometrů a kratší závod na 25 kilometrů, k tomu i doprovodné dětské závody na 100 metrů až osm kilometrů dle věkové kategorie. Nejmenší děti do čtyř let mohou trasu odjet i na odrážedlech.

„Upozorňujeme sportovce, že na rozdíl od minulých ročníků jeale možné se do závodu přihlásit jen předem on-line na našem webu www.valachytour.cz.V souladu s pokyny hygieniků nebude možná registrace na místě, aby nedocházelo k rizikovému shromažďování na jednom místě. Samozřejmostí, kterou také bude třeba dodržet, je respektování dalších obvyklých pravidel dnešní doby – účast pouze s potvrzením o testu, očkování či prodělaném covidu nebo dodržování rozestupů,“ dodal Bohuslav Komín.

Trasa Bike Valachy vede od startu u hotelu Galik přes Třeštík a Sůkenickou a zpět kolem hotelu Pod Javorem po cyklostezce Bečva a běžkařské trase. Letos se v důsledku chladnějšího jaraprobouzí příroda ve Velkých Karlovicích o něco později, účastníky tak čeká opravdu krásná podívaná na rozkvétající přírodu Beskyd.

„Závod Bike Valachy je součástí sportovního seriálu Valachy Tour pořádaného Resortem Valachy. První závod seriálu – Noční stopa Valachy – musel být v únoru z důvodu špatné epidemiologické situace zrušen. Naproti tomu lze očekávat, že další akce následující po Bike Valachy – triatlonový závod Valachy Man – proběhne také dle zvyklostí. Naplánován je na 6. a 7. srpna a registrace už jsou spuštěny. Stejně jako v minulých letech, i letos mohou sportovci využít k přípravě oblíbený Triatlonový kemp s Ironmanem Petrem Vabrouškem 22. – 25. července v hotelu Lanterna, při kterém se trénuje na trase Valachy Mana,“ vysvětlila Martina Žáčková, tisková mluvčí.

Více informací www.valachytour.cz
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Resort Valachy