Do Valmezu přijel protidrogový vlak

08.12.2021 07:08

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ -  Protidrogový vlak Revolutiontrain zastavi v úterý 7. prosince na nádraží ve Valašském Meziříčí v rámci své cesty po České republice. Žákům místních základních a středních škol, ale také široké veřejnosti přiblížil problematiku užívání drog.

„Vlak letos křižuje nejen po naší republice, ale zavítal také do Německa a na Slovensko. Nyní jeho šest vagónů zastavilo i ve Valašském Meziříčí. Na návštěvníky čekaly čtyři kinosály a osm interaktivních místností s protidrogovou problematikou,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Protidrogový vlak měl do našeho města přijet už loni, kvůli pandemii koronaviru a tehdejším opatřením se však musela akce přesunout na letošní prosinec. Za dodržení všech hygienických nařízení jej nyní postupně navštívili žáci našich základních škol Křižná, Masarykova, Šafaříkova a Žerotínova, ale také studenti Gymnázia Františka Palackého,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková s tím, že akce proběhla také ve spolupráci s Městskou policií Valašské Meziříčí.

Nejen na školáky tak čekaly vagony speciálně uzpůsobené do podoby multimediálních sálů, v nichž se odehrával příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti.„Podobné aktivity jsou pro děti a mládež jednoznačně přínosné a velmi důležité. Díky interaktivnímu programu a vlastním smyslovým prožitkům se totiž přímo ve vlaku syrovou formou seznámili s problematikou drogové závislosti. Jelikož se program zaměřuje na věkovou skupinu od 12 do 17 let, jedná se o výbornou formu prevence,“ zhodnotila místostarostka Wojaczková.
Revolutiontrainvšak nebyl otevřen pouze školám, ale v odpoledních hodinách jej mohli navštívit také rodiče s dětmi a další zájemci z řad široké veřejnosti.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí