Do škol ve Zlínském kraji míří 240 tisíc antigenních testů

25.08.2021 11:43

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ještě před začátkem školního roku bude do škol ve Zlínském kraji dodáno téměř 240 tisíc antigenních testů. Dodávku testů ze skladu Správy státních hmotných rezerv obdržel Krajský úřad Zlínského kraje 24. srpna.

„Antigenní testy jsou určeny k testování dětí v přípravných třídách základních škol, přípravných stupních základních škol speciálních, dále žáků základních a středních škol a také konzervatoří v denní formě vzdělávání. Za pomoci oddělení Ochrany obyvatelstva a krizového řízení Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje budou testy rozvezeny do celkem 324 školských zařízení,“ informovala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

„Screeningové testování nám umožní zhodnotit situaci ve školách po návratu dětí z prázdnin. Jsem ráda, že ministerstvo zdravotnictví přislíbilo, že na základě výsledků testování navrhne další strategii opatření ve školách. Věřím, že i přes toto omezení se žáci i pedagogové do školy těší a doufám, že letošní školní rok bude ve srovnání s tím minulým méně náročný pro nás všechny,“ řekla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast školství.

Antigenní testy do 13 obcí s rozšířenou působností (ORP) rozvezou hasičské vozy během a z distribučního místa v ORP si je do 27. srpna vyzvednou zástupci jednotlivých škol.

Podrobné informace o povinném testování žáků ve školách od 1. září 2021 zde:

https://covid.gov.cz/situace/skolstvi/povinne-testovani-zaku-ve-skolach.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj