Do letošního ročníku Tvoříme Zlín zaslali lidé 39 návrhů na vylepšení veřejného prostoru

14.06.2021 11:17

ZLÍN – Stejně jako v předchozích letech i v tyto jarní měsíce mohli Zlíňané zasílat návrhy na úpravu veřejných prostranství města. „V rámci projektu participativního rozpočtu tak obyvatelé Zlína letos zaslali celkem 39 návrhů, což je o pět návrhů více než loni. Na realizaci jednotlivých projektů je připraveno celkem pět milionů korun,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Nyní budou zaměstnanci statutárního města Zlína prověřovat, nakolik jsou jednotlivé návrhy realizovatelné. Na podzim jednotlivé návrhy představíme veřejnosti a zveřejníme informace o možnosti hlasování. Hlasování bude pravděpodobně zahájeno v listopadu,“ připomněla další postup radní Jana Bazelová

Zlíňané mohli navrhovat dva druhy projektů, a to tzv. malý projekt (do 0,5 milionu korun) a velký projekt (až 1,5 milionu korun). Realizováno bude právě tolik projektů, kolik se jich vejde do stanoveného rozpočtu pět milionů korun.
O vítězných návrzích rozhodnou lidé v hlasování prostřednictvím internetu a mobilního telefonu. Zapojit se však mohou i Zlíňané bez přístupu na síť a to odevzdáním hlasu v městském informačním a turistickém středisku na radnici nebo v kancelářích místních částí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína