Do kraje dorazilo přes půl milionu roušek pro školy

15.04.2021 07:32

ZLÍNSKÝ KRAJ – V úterý 13. dubna obdržel Zlínský kraj od skladu Správy státních hmotných rezerv 660 150 chirurgických roušek.
„Roušky jsou určeny pro školská zařízení, která se od pondělí pro předškolní děti a žáky základních škol otevřela,“ uvedla krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
„Všechny roušky dnes rozváží Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje do třinácti obcí s rozšířenou působností. V každé obci je pak výdejní středisko, které dále tyto zásoby přerozdělí dle protokolu od Ministerstva školství,“ popsal Robert Pekaj, tajemník Krizového štábu Zlínského kraje. Do každé zásilky pro obec s rozšířenou působností bylo přibaleno i 100 antigenních testů ze slin.
Od pondělí jsou navíc školy povinné své žáky dvakrát týdně testovat. „Po prvním testovacím dnu bylo ve Zlínském kraji otestováno 17 150 žáků, z toho 21 dětem vyšel test pozitivně. Z pondělních dat také vyplývá, že školy testovaly i své zaměstnance, tam šlo celkem o 7 179 testovaných. A zachyceny byly pouze 4 pozitivní případy,“ komentovala aktuální situaci v kraji Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství, a dodala, že dle informací z Ministerstva zdravotnictví se bude ve školách na Moravě do 12. května testovat stejnými testy jako doposud.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj