Do kina Nadsklepí se vrací diváci, oprava vzduchotechniky skončila

21.10.2021 14:36

 KROMĚŘÍŽ - Kino Nadsklepí má opravenou vzduchotechniku. Na diváky tak v kinosále čeká komfortnější a příjemnější prostředí. „Práce provedla vsetínská firma Štec SVT, která před časem pracovala na opravě vzduchotechniky také v divadelním sále Domu kultury,“ poznamenala místostarostka Kroměříže Daniela Hebnarová. Kino Nadsklepí začalo opět promítat 20. října.

Dělníci na vzduchotechnickém zařízení vyměnili komoru plynového ohřívače, nové jsou i rozvody a otopná tělesa systému ústředního vytápění. Vyměněny byly i kabelové rozvody a osazeny regulační prvky. „Sjednaná cena opravy byla 3,87 milionu korun bez DPH. Vzhledem k nutnosti provedení rozsáhlejších stavebních prací, než jsme původně plánovali, narostla konečná cena o 128 tisíc korun,“ doplnila Hebnarová.

Oprava vzduchotechniky byla zahájena 1. srpna a firma zakázku dokončila v polovině října. „Od konce července se kvůli opravě promítaly filmy v sále Klubu Starý pivovar. Filmové projekce se do Nadsklepí vrátila 20. října dvěma americkými sci-fi snímky Venom 2: Carnage přichází a v předpremiéře Duna,“ řekl vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman.

Aktuální program kina Nadsklepí najdou zájemci na: www.dk-kromeriz.cz/program-kina-nadsklepi-50.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž