Dítě na přechodu pro chodce srazila na Vsetínsku řidička auta

01.04.2021 17:19

NOVÝ HROZENKOV - Nehoda se stala v úterý 30. března kolem půl čtvrté odpoledne v Novém Hrozenkově. Řidička osobního auta v minimální rychlosti srazila tříletou holčičku, která naštěstí neutrpěla žádné zranění.
„Žena hodlala přejít se svými dětmi, kdy jedno vezla v kočárku a druhé šlo vedle kočárku, vozovku přes přechod pro chodce. Před přechodem jim zastavilo vozidlo jedoucí ve směru od Halenkova, proto začala žena s dětmi přecházet. Z opačného směru přijíždělo k přechodu pro chodce vozidlo zn. Suzuki, jehož sedmapadesátiletá řidička před přechodem nezastavila a v okamžiku, kdy tříletá dívka vyběhla od kočárku a chtěla doběhnout po přechodu na protilehlý chodník, do dívenky už v minimální rychlosti narazila,“ popsala dnes incident krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Holčičku vyšetřila přivolaná rychlá záchranná služba, která nezjistila, že by byla dívka nějak zraněna. Dechová zkouška byla u řidičky negativní. Dopravní policisté uložili řidičce za porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích pokutu.
„Řidič podle zákona nesmí ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i před přechodem vozidlo zastavit. Zvýšené opatrnosti musí dbát především vůči dětem,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto místa nehody: Policie Zlínského kraje