Díky přeshraničnímu projektu jezdí řidiči na hranici se Slovenskem po nové cestě

30.03.2022 08:50

ZLÍNSKÝ KRAJ – Opravenou silnici na česko-slovenské hranici v pátek 25. března slavnostně otevřeli představitelé Zlínského kraje a Trenčianského samosprávného kraje. „Symbolickým přestříhnutím pásky na hraničním přechodě v Novej Bošáci uzavřeli projekt financovaný z Programu přeshraniční spolupráce Interreg. Na území Zlínského kraje prošel rekonstrukcí úsek od státní hranice se Slovenskem po křižovatku se silnicí III/4984. U našich sousedů pak byla zrekonstruovaná cesta III/1223 spojující hranici s obcí Zemianske Podhradie,“ informovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

„Na naší straně máme 3,5 kilometru opraveného úseku krajské komunikace, která bude sloužit všem, co zamíří k našim sousedům. Je nová, širší a bezpečnější. Jsem moc rád, že spolupráce s Trenčianským krajem funguje a máme v něm dobrého partnera,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Slovenská část byla otevřena už minulý rok. „Je to úsek, který měří 4,1 kilometru a ve finančním vyjádření je to více než jeden milion euro. Jsem rád, že zhotovitel, kterým byla společnost EUROVIA SK, to dokázal udělat za 46 dní od převzetí staveniště, díky tomu byly i omezení na trase po dobu rekonstrukce jen minimální,“ uvedl trenčianský župan Jaroslav Baška.

Vedoucím partnerem projektu byl Trenčianský samosprávny kraj, hlavním přeshraničním partnerem Ředitelství silnic Zlínského kraje. Na české straně hranice byla zhotovitelem stavby společnost STRABAG, a.s. „Cesta je přínosem pro oba regiony i obce na obou stranách hranice. Část projektu na české straně stála přes 1,1 milionu euro,“ dodal náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Radek Doležel.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj