Díky poctivým nálezcům strážníci vrátili majitelům ztracený mobilní telefon, tašku i peněženky

23.07.2022 08:42

ZLÍN - Určitě nás vždycky potěší, když můžeme informovat také o pozitivních událostech. Mezi takové bezesporu patří kategorie poctivých nálezců, kteří se významně podílejí na utvrzení přesvědčení, že dobrý člověk mezi námi ještě stále žije.
„Ve středu 13. července v časných ranních hodinách tak kontaktoval Městskou policii Zlín řidič trolejbusu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, který nalezl na jedné ze zastávek MHD mobilní telefon. Následně ho předal přivolané hlídce MP Zlín a ta zajistila jeho návrat do rukou šťastné majitelky,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.
Ještě šťastnější byl majitel pánské příruční tašky, který ji zapomněl v místní části Malenovice v provozovně s rychlým občerstvením. Poctivý nálezce, který však zcela neovládal češtinu, požádal jednoho ze zákazníků, aby kontaktoval strážníky. To se záhy stalo a hlídka MP Zlín poté zjistila, že taška obsahuje peněženku s osobními doklady a také vysokou finanční hotovostí v řádu několika desítek tisíc korun. Strážníci se bezúspěšně pokoušeli kontaktovat majitele věcí telefonicky, ale nakonec jej zastihli v místě jeho bydliště.
„Další nalezená peněženka patřila teprve dvanáctiletému chlapci a sice neobsahovala vysokou finanční hotovost, ale jen drobné, zato s časovou jízdenkou na trolejbus a dalšími věcmi, které dokáží školákovi usnadnit život. Také on vděčí za její nalezení poctivé oznamovatelce a zlínským strážníkům,“ uzavřel Pavel Janík.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín