Dětské hřiště na Hliníku už opět slouží dětem

24.11.2021 11:28

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Mezi nedávno obnovená dětská hřiště se zařadilo také to na sídlišti Hliník. „Na hřišti bylo zapotřebí vyměnit nejen herní prvky, ale také celou dopadovou plochu, která byla z kopaného písku. Nyní je určené pro všechny věkové skupiny dětí,“ sdělil tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
„Nechali jsme na něj namontovat novou velkou sestavu, kolotoč a trampolínu. Dopadová plocha je nově z lité pryže. Obojí, tedy výměna herních prvků i podkladu, bylo požadavkem místní komise Mařatice, která také na obnovu hřiště uvolnila 800 tisíc korun,“ informoval místostarosta města Čestmír Bouda.
Litá pryž jako dopadová plocha je  bezpečná, extrémně trvanlivá a vodopropustná. Dlouhodobě má nejnižší náklady na údržbu.Nové herní prvky, vyznačující se trvanlivostí a menšími náklady na údržbu, přibývají postupně na dětská hřiště po celém městě.
Na hřišti za bytovým domem v ulici Štěpnická 1165 chce radnice nainstalovat sestavu s tunelem a skluzavkou, kládovou houpačku i houpadla pro nejmenší a ve Svatováclavské ulici by ještě letos měla proběhnout výměna houpačky za trojhoupačku s hnízdem.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště