Děti ve školce budou jíst chutněji a zdravěji

10.10.2021 07:46

OTROKOVICE - Lahodnější chuť i zavedení šetrnějších metod přípravy jídel vedly ředitelku Mateřské školy Otrokovice k pořízení nového konvektomatu pro kuchyni MŠ Zahradní 1139.

„Konvektomaty mateřská škola do svých kuchyní pořizuje průběžně. Aktuálně slouží ve třech z celkem pěti pracovišť školní jídelny Mateřské školy Otrokovice. Konvektomat pro MŠ Zahradní 1139 vyjde na 200 tisíc korun. Postupně by se tohoto zařízení mohla dočkat všechna pracoviště Mateřské školy Otrokovice,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.
„Pro pořízení nového konvektomatu jednoznačně ukazují naše vlastní zkušenosti. Díky němu můžeme jídla připravovat zdravě a přitom chutně. Jednotlivé suroviny si zachovávají mnohem více vitamínů,“ přiblížila důvody pro pořízení nového přístroje ředitelka MŠ Otrokovice Magda Zycháčková.  

Konvektomat umožňuje tepelnou přípravu pomocí horkého vzduchu a páry v širokém rozpětí teplot mezi 30 až 300 °C. Multifukční zařízení dokáže připravit maso, přílohy i moučník bez rizika smíchání vůní nebo chutí. Konvektomat navíc vyniká úsporným provozem. Ohřev vzduchu nebo páry a předávání tepla pokrmům je velmi energeticky efektivní.
 „Přístroj dokáže vařit, péct i smažit a to jen v horkém vzduchu a páře. Dochází také k menším váhovým úbytkům masa, přitom kůrka zůstává chutná a křupavá,“ pochvaluje si osmiletou zkušenost s konvektomatem ve školní jídelně MŠ na Trávníkách vedoucí školní jídelny Hana Baranová.

Pořízení přístroje projednala a odsouhlasila i Rada města Otrokovice, které je zřizovatelem Mateřské školy Otrokovice. „Koupě konvektomatu je logickým krokem k modernizaci školních kuchyní. Zdravé a chutné stravování je základem spokojených dětí i rodičů,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Otrokovice

Ilustrační foto: Archiv SNZ