Děti si užívají tábor se svými pejsky

30.07.2021 12:55

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Letos už druhý ročník příměstského tábora pro děti uspořádal kynologický klub Tart Valmez. V areálu bývalých kasáren je tak opět živo. Týden plný vzájemného poznávání, cvičení povelů a dalších dovedností, ale také výletů a soutěží, taková je ve zkratce náplň táborových aktivit.
„Vedle cvičení všestrannosti a základní poslušnosti jsme s dětmi a pejsky navštívili například pohraničí a dozvěděli se něco o naší historii. Chybět nesmí ukázky práce složek integrovaného záchranného systému a samozřejmostí je také závod všestrannosti pro všechny účastníky,“ uvedl za pořadatele Václav Veselý z kynologického klubu Tart Valmez. V sobotu 31. července pak tábor vyvrcholí kláním, během nějž děti představí rodičům a hostům, co všechno se stihly naučit.
„Tart Valmez úspěšně navázal na aktivitu, která v bývalých kasárnách fungovala již dříve. Díky práci Vaška Veselého, Zdeňky Dufkové a dalších nadšenců se členská základna klubu stále rozrůstá. O tom vypovídá i probíhající tábor, kterého se letos účastní 24 dětí s pejsky, což je jednou tolik než loni. Klub má navíc řadu plánů do budoucna. Jsem rád, že můžeme vzájemně spolupracovat a přiblížit tak nejen služební kynologii dětem a našim občanům,“ navázal valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek.
„V sobotu 11. září navíc od 8.00 ožije areál bývalých kasáren atraktivní soutěží, které se zúčastní policejní, armádní a další kynologové z celé České republiky i zahraničí. Tart Valmez zde totiž uspořádá první ročník Memoriálu Aleše Fialy o Pohár starosty města,“ doplnil Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí