Děti budou v sobotu vybírat z nabídky sportovních oddílů

08.09.2022 10:10

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Už druhý ročník akce SPORTUJ! bude v sobotu 10. září hostit valašskomeziříčský letní stadion. Návštěvníkům se během ní představí na dvě desítky oddílů, klubů a organizací, které se zaměřují na sportování dětí a mládeže.

„Atletika, basketbal, karate, gymnastika, tenis, fotbal, hokej, ale třeba i běh na kolečkových lyžích – to je pouze stručný výčet sportů, které si budou moci děti v sobotu od 10.00 vyzkoušet,“ informoval Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.
„Po vydařeném loňském ročníku, jsme se rozhodli tento koncept zopakovat, protože je pro rodiny opravdu výhodný. Děti a rodiče si totiž díky akci SPORTUJ! mohou vyzkoušet širokou škálu aktivit nabízených v našem městě přehledně a na jednom místě. Zároveň si zde mohou vybrat sport nebo sporty, kterým by se nejraději věnovali,“ přiblížil místostarosta Josef Vrátník.
Nedílnou součástí akce bude znovu i program SportAnalytik, který pomocí jednoduchých a hravých testů doporučí dětem sporty, pro které mají přirozený talent. Svou účast přislíbil i bývalý český fotbalový útočník a reprezentant Marek Heinz.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto z loňského ročníku: MěÚ Valašské Meziříčí