Deset tisíc kroků kolem Valašského Meziříčí pro lepší kondici i zdraví

04.04.2021 12:21

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - K dubnové výzvě 10 000 kroků, která má motivovat občany k pravidelné chůzi a zdravému životnímu stylu, se připojí i Valašské Meziříčí. Během celého dubna si mohou zaznamenávat své procházky po městě i do okolí, za ušlé kilometry poté získat body a ti nejlepší i odměny.
„Výzva 10 000 kroků od spolku Partnerství pro městskou mobilitu se snaží vrátit chůzi jako nejpřirozenější lidský pohyb zpět do našich životů, a to jak za účelem dopravy, tak i trávení volného času. Cílem není ujít denně 10 000 kroků, ale začít chodit pravidelně a více než dosud,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Pravidla jsou velmi jednoduchá. Účastnit se může kdokoliv starší 18 let, stačí jen v průběhu dubna vyplnit registrační formulář.Jak dlouhé a časté procházky bude podnikat je zcela na něm. Nesmí ale zapomenout danou aktivitu zaznamenat,“ vysvětlila podmínky Alena Střítezská, koordinátorka výzvy 10 000 kroků ve Valašském Meziříčí.
Registraci mohou zájemci provést na webu www.desettisickroku.cz. Do svého profilu budou poté průběžně nahrávat proběhlé aktivity, které si zaznamenají na libovolném zařízení (mobilní telefon, chytré hodinky apod.).
„Přihlášení zájemci se mohou účastnit samostatně nebo v týmu. Každá zapsaná aktivita je následně bodově ohodnocena, přičemž je zde zohledněn věk účastníka a jeho hmotnost. V celkovém hodnocení se tam může umístit i senior nebo účastník s vyšší váhou. V závěru budou na městské i celostátní úrovni vyhlášeni nejaktivnější chodci a získají drobnou pozornost,“ doplnila Střítezská. Výzva proběhne v rámci aktivit Zdravého města Valašské Meziříčí.
„Chůze je nejpřirozenější způsob pohybu, který posiluje tělo i mysl. V této době, kdy jsme vystaveni náročným zkouškám, se může stát svižná procházka skvělým řešením na naše trápení,“ připomněla myšlenku výzvy 10 000 kroků místostarostka Zdislava Odstrčilová a „Přímo ve městě i v jeho nejbližším okolí se můžeme vydat na nespočet zajímavých procházek. Je to tedy skvělá příležitost udělat něco pro své zdraví a zároveň obdivovat i krásnou přírodu a historii Valašského Meziříčí,“ dodala místostarostka.
Tipy na atraktivní procházky v okolí města nabízí na svých stránkách také Turistické informační centrum Valašské Meziříčí (ZDE).

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: SNZ