Den Zlínského kraje se uskuteční v sobotu

29.09.2022 14:07

ZLÍNSKÝ KRAJ - Už potřinácté se okolí zlínské Jednadvacítky zaplní stánky, atrakcemi a dobrotami z celého regionu. Tato akce je velkým dnem otevřených dveří do budovy Baťova mrakodrapu, kde sídlí Krajský úřad Zlínského kraje, a zároveň návštěvníky čeká bohatý program i v dalších částech bývalého areálu firmy Svit. 
„Den Zlínského kraje se poprvé konal v roce 2010 a já jsem rád, že si tuto jedinečnou akci stále držíme a pokaždé se ji snažíme posunout zase o kus dál. Letos máme připraven opravdu pestrý program pro celou rodinu, kde si každý najde to své. Koncerty skvělých kapel, ochutnávku regionálních potravin a opět bude i něco pro sportovce. Akci jsme propojili se závody horských kol Zlínská 50 a k tomu si už podruhé zaběháme na počest Emila Zátopka a připomeneme si tak 100 let od jeho narození. Těšíme se na vás,“ zve hejtman Radim Holiš.
Co Vás čeká? Oficiální zahájení akce bude 1. října v 9.00 na platformě 14I15 Baťova institutu, kde po celý den budou hrát Mirek Oliver, DESmod, Inekafe, Street 69, Mňága a Žďorp a Sebastian. Prostor mezi 14. a 15. budovou pak bude již tradičně patřit stánkům krajských organizací a lokálních producentů.
Baťův mrakodrap - Svezte se pojízdnou Baťovou pracovnou nebo vyjeďte až do 16. patra na terasu, kde je jedinečný výhled. Můžete využít hvězdářský dalekohled a pozorovat Slunce nebo si dát dobrou kávu s přáteli v nově otevřené kavárně.
Atrakce pro celou rodinu - Kopec zábavy čeká i malé i velké – vyzkoušet můžete dopravní hřiště, naučit se hravě třídit odpadky, projet se v kočáru s koňmi nebo na vlastní kůži vyzkoušet řemesla našich předků. Nebude chybět ani oblíbená prohlídka záchranky nebo hasičského vozu. Letošní novinkou je lidský stolní fotbálek, který určitě nesmíte minout, a na památku se nezapomeňte se vyfotit ve fotokoutku!
Program včetně koncertů je zdarma a zdarma je zajištěna i doprava vlakem a autobusem.
Kompletní program najdete na www.denzk.cz
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj