Další ženu připravil o statisíce “americký lékař“

02.12.2022 09:18

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Virtuální vztah s „americkým vojenským lékařem“ pracujícím v Sýrii udržovala téměř čtyři roky žena z Uherskohradišťska. Po prozření jí zůstalo zlomené srdce a prázdný účet. Podvodník z ní vymámil bezmála 600 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli až pětiletý trest.
„Dopadení těchto podvodníků, kteří jsou mnohdy součástí organizované skupiny a disponují zahraničními účty, je velmi obtížné. Proto varujeme nejen ženy, ale i muže, aby si ve virtuálním prostředí počínali velmi obezřetně a odeslání finančních prostředků neznámým lidem pečlivě zvážili,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.
Všechny příběhy s legendou “americký lékař“ jsou jako přes kopírák. Ženu osloví krásný a úspěšný muž přes sociální sítě. Jeho srdceryvnému příběhu, lichotkám a slibům se nedá odolat. Vidina setkání a společné budoucnosti ženu dožene k tomu, že mu na jeho prosby začne posílat peníze. Jednou na uhrazení letenky, podruhé na vykoupení z armády nebo na uhrazení společné dovolené. A protože jí ještě slíbí, že pošle balík s penězi, platí i za clo, přepravné atd.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje