Další žena přišla podvodem o téměř 350 tisíc korun

16.06.2022 12:24

ZLÍNSKO - Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality se od pondělí 13. června zabývají trestním oznámením na neznámou pachatelku, která připravila osmačtyřicetiletou ženu ze Zlína o více než 344 tisíc korun. Za podvod jí v případě jejího vypátrání a odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.
„Žena dala inzerát na prodej jízdního kola. Ozvala se jí zájemkyně, která začala komunikovat prostřednictvím komunikační aplikace WhatsApp. Domluvily se, že platbu za kolo pošle přes poštovní aplikaci. Zájemkyně poslala odkaz na údajné stránky České pošty, odkud se žena kliknutím dostala na stránky své banky. Tam zadala svoje přihlašovací údaje. Následně jí přišlo několik potvrzovacích sms zpráv a poté instrukce, aby šla k bankomatu, který jí vygeneruje heslo, na základě kterého potom obdrží finanční prostředky. Jakmile toto učinila a zadala na údajné poštovní stránky heslo, přišla jí sms zpráva o aktivaci jejího mobilního telefonu,“ popsala podvod policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
 V tom okamžiku žena zpozorněla, protože se nejednalo o její mobilní telefon. Zavolala proto do své banky, kde zjistila, že z jejího účtu odešlo v několika splátkách celkem 344 tisíc korun. 
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje