Čtyřletý chlapec ze Zlína se vydal sám do cirkusu, strážníci ho vrátili mamince

21.04.2022 10:12

ZLÍN - Chvíle intenzivního strachu prožíval dědeček a maminka čtyřletého chlapce, který se v neděli 17. dubna odpoledne vydal sám za dobrodružstvím. Rozhodl se totiž, že navštíví cirkus a skutečně tam dorazil trolejbusem.
„Čtvrthodinu po druhé hodině se na služebnu Městské policie Zlín – okrsek Jižní Svahy, dostavil vystrašený muž s ženou. Strážníkům uvedli, že se jedná o dědu a maminku malého chlapce, který s ní byl před domem venku. Když jen na malý okamžik odběhla do bytu, po návratu zjistila, že se zde již syn nenachází,“ sdělil Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie. 
Jen několik minut předtím přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení od pracovnice cirkusu, kam se dostavil bez doprovodu rodičů malý chlapec, který údajně přicestoval trolejbusem. Na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.
„Během následujících okamžiků jsme zjistili, že se jedná o čtyřletého klučinu, po němž se již na Jižních Svazích rozjíždělo pátrání. Strážníci ho tedy přepravili zpět za maminkou a dědou, který mu poté přislíbil návštěvu cirkusu, tentokrát již ale v jeho společnosti,“ dodal Pavel Janík.

Text a foto: Vlastimil Langer
Zdroj: Městská policie Zlín