Čtyřleté vězení hrozí mladíkovi z Kroměřížska za napadení policistů

04.07.2022 15:06

KROMĚŘÍŽ -  Obvinění z trestného činu násilí proti úřední osobě sdělil dnes  vyšetřovatel Oddělení obecné kriminality Kroměříž pětadvacetiletému muži z Morkovicka. Hrozí mu až čtyři roky vězení.
„V neděli 3, července kolem čtvrté hodiny ráno po předchozím požití alkoholických nápojů mladík obtěžoval a napadal občany na Morkovicku. Hlídka policistů Obvodního oddělení Morkovice u něj provedla dechovou zkoušku, přístroj naměřil 2,29 promile. Muže, kvůli silné podnapilosti a agresivnímu chování, zajistila a e služebním vozidlem ho odvezla do Protialkoholní záchytné stanice v Kroměřížské nemocnici,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.
Muž byl během převozu agresivní, snažil se dostat ven z vozidla i přesto, že měl spoutané ruce. Při tomto pokusu poškodil automobil a to tak, že ulomil kliku dveří a následně nečekaně uhodil do obličeje vedle sedícího policistu.
„Agresor v útoku pokračoval a policistu pokousal přes služební bundu. Hlídka s vozidlem zastavila a snažila se muže zpacifikovat venku, jenže neustále kladl odpor proti zákroku. Nakonec se to policistům podařilo a za asistence přivolaných kolegů jej převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Zasahující policisté byli s oděrkami a zhmožděninami ošetřeni v Kroměřížské nemocnici,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ