Čtyři roky unikal před spravedlností, v sobotu ho dopadli policisté

25.08.2020 10:46

FRYŠTÁK - Celé čtyři roky pátrali policisté po sedmačtyřicetiletém muži ze Středočeského kraje, který nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Až v sobotu 22. srpna ráno spadla klec. Na muže narazili policisté z Fryštáku při běžné silniční kontrole.

„Před šestou hodinou ráno zastavili policisté ve Fryštáku – Žabárně vozidlo Ford Transit, které řídil dvaatřicetiletý muž. Jeho spolujezdec nebyl řádně připoutaný bezpečnostním pásem, proto ho policisté požádali o doklady, aby mohli tento přestupek vyřešit na místě. Muž policistům sdělil, že u sebe žádný doklad totožnosti nemá a uvedl jim osobní údaje, které ovšem neprocházely žádnou policejní evidencí,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Muž přesto na těchto údajích trval. Po několikátém marném pokusu o ztotožnění policisté muže předvedli na policejní oddělení. Zde si nakonec vzpomněl, že má u sebe občanský průkaz a policistům ho předložil.

„Tím vyšlo najevo, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže z obce na Mělnicku, na kterého je vydán Příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a je proti němu vedeno další trestní řízení. Policisté po nšm pátrali již od června roku 2016. Jeho pobyt na svobodě záhy skončil převozem do výkonu trestu odnětí svobody ve Vazební věznici v Olomouci,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj a ilustrační foto: Policie Zlínského kraje