Členskou výstavu vsetínského Fotoklubu bude hostit Galerie Stará radnice

04.07.2024 11:03

VSETÍN - V pořadí patnáctou členskou výstavu vsetínského spolku fotografů bude možné od dnešního dne navštívit ve výstavních prostorách Galerie Stará radnice na vsetínském Horním městě. Připravovaná prezentace se stane vrcholem celoroční práce klubu, který svou činnost ve Vsetíně pod značkou Fotoklub Vsetín rozvíjí od roku 2008.
Expozice nemá monotematický charakter a umožňuje vystavovatelům prezentovat vlastní tvorbu dle jejich uvážení. Na Staré radnici budou tedy k vidění barevné i černobílé fotografie krajin, portréty, makra i další žánry. „Ostatně, účelem pravidelných členských výstav není nic jiného než seznámit veřejnost s tvorbou našich členů napříč náměty. Ukázat, jakým směrem se ubírají, jaká témata jsou jim blízká a jak se jim v uplynulém roce dařilo," vyjádřil se k obsahu výstavy předseda Fotoklubu Vsetín Jaromír Evják.
Tvorbu převážně z posledního roku představí v Galerii Stará radnice na vsetínském Horním náměstí polovina členů vsetínského Fotoklubu. K vidění bude cca 100 fotografií. „Výstavu bude možné navštívit v galerii každý den kromě pondělí vždy od 14 do 17 hodin až do 4. srpna letošního roku,“ doplnil Zdeněk Holoubek z Domu kultury Vsetín.
Členská výstava fotografií Fotoklubu Vsetín však nebude poslední prezentační akcí vsetínských fotografů v průběhu nastávajícího léta. Bezprostředně po jejím skončení bude následovat ve stejných prostorách výstava zakládajícího člena fotoklubu Františka Novotného, který v letošním roce oslaví životní jubileum. Výstava jeho prací bude zahájena  slavnostní vernisáží 7. srpna v 17 hodin a potrvá do 1. září. Fotografie členů fotoklubu jsou celoročně k vidění v Galerii na chodníku (výloha Jednoty naproti kinu Vatra), v předsálí malého sálu Domu kultury Vsetín, a nově i v jeho foyeru.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Dům kultury Vsetín