Cizinec se naboural bývalé manželce do účtu na sociální síti, teď mu hrozí vězení

30.10.2021 13:10

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE – Tříleté vězení hrozí osmadvacetiletému cizinci žijícímu v Otrokovicích, protože v únoru několikrát neoprávněně vstoupil do účtu na sociální síti své bývalé manželky.
„Muž a o tři roky starší žena byli v rozvodovém řízení a nežili spolu. Manžel to těžce nesl, proto se své ženě v průběhu února pod vlivem alkoholu několikrát naboural do účtu na sociální síti, odkud vymazal některé z jejích přátel, zkopíroval komunikaci s kamarádkou, kterou poté kamarádce odeslal, a změnil emailové heslo manželky a kontaktní telefonní číslo.
Žena zjistila změny na svém profilu na sociální síti, proto podala trestní oznámení s tím, že podezírá svého manžela,“ popsala jeho provinění policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Kriminalisté z oddělení analytiky a kybernetické kriminality analyzovali elektronická data obou aktérů. Zjistili z nich veškeré potřebné informace, které je přivedly k pachateli.
„Muž zpočátku jakýkoli neoprávněný vstup do účtů své ženy popíral, po čase se ale přiznal s tím, že je mu to líto. Vysvětlil, že hesla k účtům znal z předchozího společného soužití, tak jejich znalosti využil,“ sdělila mluvčí.
Zlínští kriminalisté podali návrh na podání obžaloby proti obviněnému osmadvacetiletému cizinci. Za neoprávněný přístup k nosiči informací hrozí muži, který již byl v letošním roce podmíněně potrestaný za nebezpečné pronásledování své ženy, až tříletý trest odnětí svobody.

Vlastimil Langer

Zdroj: policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ