Chtěla pomoct spolužačce ze základní školy, přišla o víc než milion korun

13.09.2022 15:31

ZLÍN -  Policisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína se od pondělí 12. září zabývají neuvěřitelným trestním oznámením dvaasedmdesátileté seniorky ze Zlína, která za tři měsíce přišla o více než jeden milion korun. Chtěla pomoct spolužačce ze základní školy.
„Kolotoč půjček z nebankovních společností začal v polovině května letošního roku, když seniorce zavolala žena, která se představila jako její spolužačka ze základní školy. Požádala ji o půjčku, protože si chtěla s přítelem koupit byt a neměla dostatek finančních prostředků. Seniorka tuto kamarádku neviděla od základní školy, přesto se rozhodla, že jí pomůže.  Domluvily se, že půjčené peníze bude dlužnice postupně splácet,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Od prvního telefonátu následovaly ještě další dva, vždy jednou za měsíc, kdy „spolužačka“ požádala o další peníze. Seniorka si peníze půjčovala od nebankovních společností. Své kamarádce poslala za období necelých tří měsíců celkem 1 176 000 korun.
„První splátka půjčky jí měla přijít v červenci, ovšem žádné peníze se na jejím účtu neobjevily. Od té doby se pokoušela několikrát své spolužačce dovolat, ale neúspěšně. Obrátila se proto na policii. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. V případě vypátrání hrozí pachatelce trest odnětí svobody na dva až osm let,“ sdělila policejní mluvčí. 

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje