Chtěl prodat playstation a podvodník ho obral o desetitisíce

14.09.2022 08:19

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Kvůli vlastní neopatrnosti přišel o 41 tisíc korun muž z Uherskohradišťska. O úspory ho připravil podvodník.
„Minulý týden muž na inzertním portále vystavil nabídku, že prodává herní konzoli Sony Playstation za tisíc korun. Přes aplikaci Whats App se mu ozval kupující a společně se domluvili na způsobu doručení zboží včetně dohodnuté finanční částky. Vše mělo proběhnout prostřednictvím přepravní služby. Kupující poslal prodejci odkaz na webovou stránku údajné přepravní společnosti. Po jeho otevření muž nepochyboval o pravosti stránky. Následně tedy zadal přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a údaje z platební karty.  Bohužel ještě téhož dne mu neznámý pachatel z účtu odčerpal jednačtyřicet tisíc korun,“ uvedla Milena Šabatová, policejní mluvčí.
Policisté opětovně varují před nekalými praktikami podvodníků. „Pokud prodáváte zboží, kupujícího by mělo zajímat pouze číslo účtu, na který vám pošle dohodnutou finanční částku!
Více čtěte zde: https://www.policie.cz/clanek/nepindej.aspx,“ sdělila policejní mluvčí.
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje