Chodkyně přišla o život, druhá o něj bojuje v nemocnici

01.01.2022 07:13

KROMĚŘÍŽ – Řidič osobního auta srazil 31. prosince po 18. hodině v Kroměříži dvě chodkyně. Jedna z nich zemřela, druhou přepravili záchranáři vrtulníkem do nemocnice, kde bojuje o život.

„ K tragické nehodě došlo v ulici Velehradská, v bezprostřední blízkosti Hanáckého náměstí. Jako první na místo dorazili dobrovolní hasiči z Kroměříže, kteří byli v době nehody poblíž, protože jeli na asistenci při odpalování ohňostroje. Hasiči ihned spolu se svědky nehody zahájili předlékařskou první pomoc včetně resuscitace dvěma ženám, které vozidlo srazilo. Jedna z žen bohužel na místě podlehla zraněním, druhou ženu transportovala zdravotnická záchranná služba do areálu nemocnice, kde byla přeložena do vrtulníku letecké záchranné služby,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Hasiči dále spolupracovali s policií při zajištění místa dopravní nehody a usměrnění davu lidí po ohňostroji, kdy si někteří neodpustili fotit a nahrávat videa mobilními telefony. Velehradská ulice byla uzavřena až do 22 hodin.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje