Chlapec strčil ruku mezi podlahu a konstrukci výtahové šachty, vážně se zranil

01.08.2022 08:53

ZLÍN – Zraněného chlapce z výtahu vyprošťovali v neděli 31. července večer hasiči ve Zlíně. Zdravotníci povolali také vrtulník, který chlapce transportoval do nemocnice.
„V 17:20 hodin jsme přijali hlášení o zaseklém muži ve výtahu bytového domu v místní části Kúty ve Zlíně. Operační důstojník vyslal na místo jednotku HZS Zlínského kraje stanice Zlín. Po příjezdu jsme zjistili, že ve výtahu starého typu jeli dva chlapci. Jeden z nich během jízdy z neznámého důvodu strčil ruku mezi podlahu výtahu a konstrukci výtahové šachty. Než byl výtah zastaven, projel jedno patro,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Před vyproštěním museli hasiči chlapce stabilizovat, protože jeho stav byl vážný. „Následně jsme k vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Zraněného chlapce si převzala Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Pomohli jsme se snesením chlapce. Lékař si vyžádal přílet vrtulníku,“ informoval mluvčí hasičů.
Při vyprošťování došlo k poškození výtahu. „Byla oslovena pohotovostní služba opravy výtahů, která z bezpečnostních důvodů vyřadila výtah z provozu,“ dodal Roman Žemlička.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje