Chlapec si hrál se zapalovačem a výsledkem byl požár okrasných stromů

29.05.2021 09:10

VSETÍN – O tom, že zapalovač malým dětem do rukou opravdu nepatří, se v pátek 28. května přesvědčili rodiče malého chlapce ze Vsetína, který si hrál s otevřeným ohněm v těsné blízkosti okrasných stromů v ulici Štěpánská.

„Plamínek ze zapalovače přeskočil na suchou část dřevin, kterou zapálil a oheň se pak rychle šířil na další stromky. Plameny a silné sálavé teplo poškodily fasádu a okno v přízemí bytového domu, který se nacházel v těsné blízkosti stromků. Klučina naštěstí vyvázl bez zranění. Přivolaní hasiči ze stanice Vsetín s pomocí dvou hasebních proudů požár během chvíle uhasili,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Vyšetřovatel hasičů jako příčinu vzniku požáru stanovil nedbalostní jednání s otevřeným ohněm. „Vzniklá škoda dosud vyčíslena nebyla,“ dodala mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje