Chaverut začal debatou o situaci na Blízkém Východě

22.02.2022 07:53

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Osmnáctý ročník ročník unikátního valašskomeziříčského festivalu věnovaného Izraeli začal v neděli 20. února. „Zahájila jej diskuze mezi velvyslankyní Státu Izrael v ČR Annou Azari a senátorem Pavlem Fischerem, na kterou naváží další besedy, přednášky či hudební vystoupení. Chaverut– Přátelství vyvrcholí v neděli 3. dubna Tryznou k projevům a důsledkům holocaustu,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
Tradiční festival zahájila slavnostní vernisáž výstavy Druhý život českých svitků Tóry v Muzejním a galerijním centru zámku Žerotínů. Návštěvníkům nabízí nejen zajímavý pohled do historie, ale mohou během ní shlédnout i několik cenných originálů. Následně se hosté sešli ve velkém zámeckém sále, aby diskutovali o Aktuální situaci na Blízkém Východě.
„Beseda se nesla ve velice přátelském duchu. Paní velvyslankyně Anna Azari a senátor Pavel Fischer diskutovali také o vzájemných česko-izraelských vztazích, které jsou na velmi dobré úrovni. Diváci v sále i ti, kteří si pustili online přenos tak nahlédli pod pokličku života v Izraeli a českého i světovéhopohledu na poměrně mladý stát, kterým Izrael je,“ zhodnotila průběh besedy místostarostka Zdislava Odstrčilová.
„I když se program a návštěva obou hostů nesly v duchu zpřísněných bezpečnostních opatření, na která nejsme zvyklí, myslím si, že se diskuze opravdu vydařila. Paní velvyslankyně i pan senátor si navíc pochvalovali návštěvu našeho města a moc se jim líbila i Moravská gobelínová manufaktura. Věřím, že se do Valašského Meziříčí ještě vrátí,“ dodala místostarostka.
Festival Chaverut– Přátelství pořádá město Valašské Meziříčí ve spolupráci s českou pobočkou Mezinárodního křesťanského velvyslanectví v Jeruzalémě (ICEJ). Letos probíhá již 18. ročník.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí