Chata na Kohútce na Vsetínsku přišla o část střechy

20.02.2022 07:58

NOVÝ HROZENKOV – Sobotní silný vítr serval část střechy turisty vyhledávané a oblíbené horské chaty Kohútka u Nového Hrozenkova.
„Právě zásah hasičů na Kohútce byl ze všech nejkomplikovanější a hasiči zde pracovali od dopoledne až do 17 hodiny. Silný poryv větru zapříčinil poškození plechové střechy hotelu. Hasiči za pomoci výškové techniky postupně plech odřezali a spustili jej bezpečně na zem. Poté ve spolupráci s pokrývačem střechu provizorně zakryli a zabezpečili. Po celou dobu jim práci komplikoval silný nárazový vítr,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Větrné počasí v sobotu zaměstnalo hasiče i v jiných oblastech Zlínského kraje. Počet výjezdů nebyl astronomický jako v jiných krajích, ale i tak hasiči zasahovali u 11 událostí, spojených s rozmary počasí V devíti případech odstraňovali popadané stromy a větve z komunikací a elektrického vedení a dvakrát při opravách poškozené střechy.

Zdroj a foto z opravy chaty Kohútka: HZS Zlínského kraje