Charitativní koncert vynesl více než půl milionu korun

08.03.2022 17:24

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve čtvrtek 3. března hostilo zlínské Kongresové centrum Charitativní koncert, který už pošestnácté uspořádal Zlínský kraj ve spolupráci se Statutárním městem Zlín. Výtěžek každého ročníku je věnovaný jinému druhu sociálních služeb, tentokrát to byly organizace zaměřené na duševní onemocnění a humanitární pomoc. Programem letošního koncertu, který vynesl 571 672 korun, se prolínalo 700. výročí města Zlína. 
„Lidé v našem kraji dokázali, že jsou odhodlaní pomoci, že se umí semknout a zvládnout i těžké situace. Děkuji všem, kteří přispěli svými penězi na dobrou věc, a děkuji také pracovníkům v sociálních službách. Vím, že to nemají jednoduché, pracují mnohdy na úkor svého osobního života a vydávají ze sebe to nejlepší pro druhé. Jejich práce si opravdu vážíme. I v těchto těžkých dnech, kdy jsme všichni zasaženi situací na Ukrajině, jsme se rozhodli tento koncert uspořádat, protože jeho smyslem je důstojnou formou poděkovat těm, kteří pomáhají,“ řekl na úvod Charitativního koncertu Radim Holiš, hejtman Zlínského kraje. 
Koncert finančními dary v celkové výši 515 tisíc korun podpořilo 30 donátorů.
Další příspěvky věnovali účastníci koncertu přímo na místě. Do kasiček se vybralo 56 672 korun. Celkový výtěžek se tak vyšplhal na 571 672 korun.

Výtěžek 16. ročníku Charitativního koncertu obdrží tyto organizace:
LUISA, z.s., Středisko komplexní péče pro rodinu, školu a duševní zdraví, Iskérka o.p.s., Rožnov pod Radhoštěm – sociální rehabilitace, CAMINO - psychosociální rehabilitace Vsetín, Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín.
Díky charitativnímu koncertu už bylo podpořeno 60 organizací poskytujících sociální služby, mezi které bylo rozděleno více než 5,5 milionu korun. „Mám radost z toho, že si lidé uvědomují důležitost těchto zařízení a zaměstnanců, kteří v nich pracují a poskytují klientům obětavou a láskyplnou péči. Podpora organizací, které se věnují duševnímu zdraví a humanitární pomoci, je obzvlášť v této době potřeba,“ doplnila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.
Na Charitativním koncertě vystoupili Cimbálová muzika Harafica, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením šéfdirigenta Roberta Kružíka, herci Městského divadla Zlín, zpěvačka Magdalena Malaníková a kytarista Petr Kochaníček. Na trubku zahrál Jaromír Češek pod pedagogickým vedením Vladimíra Češka ze ZUŠ Bystřice pod Hostýnem.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj