Česká komora architektů znovu vystavuje svou hlavní architektonickou soutěž ve 14|15 Baťově institutu

27.11.2021 08:42

ZLÍN - Návštěvníci 14|15 Baťova institutu mohou opět po roce zhlédnout výstavu nejlepších děl české architektury oceněných v nejvýznamnější české architektonické soutěži Česká cena za architekturu 2021, kterou pořádá Česká komora architektů.
„Letošní ročník představí třicítku nominovaných prací. Hlavní cenu získali Miroslav Pospíšil a Martin Karlík z kanceláře atelier-r za návrh rekonstrukce paláce hradu Helfštýna. Výstava je k vidění do 31. prosince ve 2. podlaží budovy 15,“ informovala Petra Štrofová, PR manažerka institutu.
„Jsme poctěni, že můžeme i letos nabídnout návštěvníkům 14|15 Baťova institutu přehlídku toho nejlepšího z aktuální tuzemské architektonické tvorby. Do 6. ročníku soutěže Česká cena za architekturu 2021 bylo přihlášeno 170 realizací dokončených v posledních 5 letech. Návštěvníci si ve výstavě mohou prohlédnout 30 nominovaných prací, které se dostaly do finále a byly tedy tím nejlepším, co 6. ročník renomované soutěže přinesl.“, řekla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.
Hlavním cílem soutěže je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Hlavním účelem přehlídky je pokrytí co nejširšího spektra prací.
„Blahopřeji vítězům a jsem ráda, že do finále této prestižní soutěže se dostal i Lazy House Zlín, který vznikl na základě návrhu již loni oceněného architekta Petra Jandy a jeho kanceláře Brainwork. Je vidět, že genius loci je ve Zlíně pro architekty inspirativní,“ uvedla Zuzana Fišerová, radní pro oblast kultury a školství.
Výstavu lze navštívit ve foyer 2. podlaží budovy 15 do 31. prosince 2021. Více informací na www.14-15.cz.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: 14|15 Baťův institut, příspěvková organizace