Cenu Martina Porubjaka na festivalu Setkání Stretnutie získala Jana Oľhová

26.05.2023 09:55

ZLÍN - Městské divadlo Zlín ve středu 24. května slavnostně zahájilo 27. ročník česko-slovenského festivalu Setkání Stretnutie před představením Slovenského národného divadla Pohreb alebo svadba – Čoskôr?
„Při této příležitosti zlínští divadelníci udělili i letos Cenu Martina Porubjaka, obdržela ji Jana Oľhová, výrazná herecká osobnost slovenského i českého uměleckého světa,“ uvedla Hana Vondrášková, PR manažerka divadla.
Cena Martina Porubjaka nese jméno slovenského dramaturga, dramatika, scenáristy, překladatele, divadelního a filmového režiséra. Uděluje se za umělecký přínos česko-slovenským vztahům na zlínském festivalu Setkání Stretnutie od roku 2016.
V minulosti ji obdrželi Martin Huba, Boleslav Polívka, Emília Vášaryová, Jan Antonín Pitínský, Milan Lasica a Miroslav Plešák. 
Janu Oľhovou mohli čeští diváci potkat v řadě českých nebo i československých koprodukčních filmů. Na českém divadelním jevišti se teď objevuje v inscenaci Iokasté, která vznikla jako koprodukční česko-slovenský projekt. 
„Festival Setkání Stretnutie potrvá do neděle 28. května. Jeho hlavním cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků, ukázat výsledky spolupráce, iniciovat dialog české a slovenské divadelní kultury,“dodala na závěr Hana Vondrášková.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městské divadlo Zlín