Cenu hejtmana převzali sociální pracovníci i další osobnosti ze Zlínského kraje

02.09.2022 07:16

ZLÍNSKÝ KRAJ – Koncert souboru Hradišťan a Filharmonie Bohuslava Martinů uspořádalo ve středu 31. srpna zlínské hejtmanství na platformě 14|15 Baťova institutu jako poděkování pracovníkům v sociálních službách.
„Během večera pak bylo oceněno devět významných osobností z regionu za jejich dlouhodobou práci a přínos pro Zlínský kraj a jeho obyvatele. Vedle hejtmana Radima Holiše jim přišli poděkovat také další členové Rady Zlínského kraje: Hana Ančincová, Lubomír Traub, Olga Sehnalová, Jiří Jaroš a Zbyněk Fojtíček,“ informovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Pro mě i mé kolegy z rady je velkou ctí a zároveň radostí, že se tady dnes můžeme potkat s výraznými osobnostmi našeho kraje a osobně jim poděkovat za skvělou práci, nasazení a často i odvahu, které v minulých letech prokázaly a odvedly ve prospěch našich občanů a významně tak přispěly k tomu, aby se v našem kraji dobře žilo,“ uvedl Radim Holiš, který všem oceněným na památku předal Cenu hejtmana Zlínského kraje v podobě skleněné plakety.
„Velmi si vážíme našich pracovníků v sociálních službách, kteří svědomitě a s empatií pečují o ty, kdo naši pomoc nejvíce potřebují. Dnešní akce je naším poděkováním a oceněním za jejich dlouholetou obětavou a kvalitní práci,“ řekla Hana Ančincová, statutární náměstkyně hejtmana pro sociální oblast.

Seznam oceněných: Ondřej Bělunek, dárce kostní dřeně, Zdeněk Botek, bývalý ředitel gymnázia Uherské Hradiště, Ivan Dokoupil, Medical Plus, Eva Dokoupilová, lékařka , Parvine Gricová, lékařka, Anna Kovaříková, Charita Nový Hrozenkov, Milena Marečková, Domov pro osoby se zdravotním postižením Velehrad, Věra Prousková, bývalá předsedkyně představenstva Vsetínské nemocnice, Jan Uherka, Národní rada osob se zdravotním postižením.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj