Čelní střet dvou aut u Malenovic si vyžádal čtyři zraněné

27.01.2022 15:02

MALENOVICE - Dnes v 6.45 hodin se čelně střetla dodávka s osobním vozidlem na silnici Zlín-Malenovice a Zlín-Salaš. „V obou vozidlech jely dvě osoby, všechny čtyři odvezli záchranáři do nemocnice. Rozsah jejich zranění zjišťujeme. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na tři sta tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Čtyřiatřicetiletý řidič dodávky značky Ford jel ve směru od Zlína - Malenovic, při jízdě předjížděl autobus. Při zařazování zpět do svého jízdního pruhu v zatáčce zřejmě nezvládl řízení, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Volkswagen, které řídil čtyřiačtyřicetiletý muž.
„Dechové zkoušky i zkoušky na přítomnost drog byly u obou řidičů negativní. V obou vozidlech cestovali dva muži, všechny čtyři odvezli záchranáři do nemocnice s prozatím nezjištěným rozsahem zranění. V autobuse nebyl nikdo zraněn,“ sdělila policistka.
Silnice, kde došlo k dopravní nehodě, byla po dobu prověřování této dopravní nehody uzavřena, dopravu řídili policisté a odkláněli vozidla na objízdné trasy.
„Veškeré okolnosti, které s nehodou souvisí, prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty, kteří na místě dopravní nehody používají k její přesné dokumentaci 3D scanner,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa nehody: Policie Zlínského kraje