Čajová podvodnice připravila stovky lidí o peníze

01.03.2021 09:27

ZLÍNSKO  - Pobyt za mřížemi až na dobu pěti let čeká třiatřicetiletou ženu ze Severní Moravy za podvod několika stovek důvěřivých lidí, kteří si u ní objednali čaje na hubnutí. Žena vyinkasovala peníze dopředu, zboží ale nikdy nedodala.
„Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína ji obvinili ze spáchání trestného činu podvod, protože pod různými jmény prodávala na sociální síti červené čaje podporující hubnutí, které po zaplacení zájemcům nedodala. Úkony trestního řízení zahájili koncem roku 2019 poté, co obdrželi trestní oznámení od pětačtyřicetileté ženy, která si na sociální síti objednala čaje podporující hubnutí, ale po zaplacení je neobdržela,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Kriminalisté v průběhu prověřování zjistili, že žena, která na sociální síti nabízela různé druhy zboží, zejména čaje na hubnutí, vystupovala pod smyšlenými uživatelskými jmény. Od zájemců vždy požadovala platbu předem. Poté se stala nekontaktní a zboží zájemcům nedodala. Na účet zřízený na jejího nezletilého syna jí od května 2019 do ledna 2020 přišly platby od celkem 272 osob. Celková škoda, kterou podvedeným způsobila, se vyšplhala na více než dvě stě tisíc korun.
„Žena jednoznačně jednala v úmyslu neoprávněně se obohatit. V této trestné činnosti nadále pokračovala i v průběhu celého loňského roku, jak ukazuje další prověřování kriminalistů. Škoda, kterou způsobila, bude po ověření veškerých finančních transakcí na dalších bankovních účtech, které si žena zřídila, a informací od dalších podvedených mužů i žen, pravděpodobně více než čtyřnásobná,“ poznamenala mluvčí.
Žena má v rejstříku trestů šest záznamů, pro obdobnou trestnou činnost byla již třikrát odsouzena, a to v letech 2017, 2018 i 2019. Do výkonu trestu by měla nastoupit v následujících dnech.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ