Bývalý zaměstnanec zlínské pivnice oloupil servírku

13.02.2023 13:57

ZLÍN - Ve vazební věznici skončil v sobotu 11. února šestapadesátiletý muž žijící ve Zlíně, protože pár dní předtím s nožem v ruce vyhrožoval servírce v pivnici ve Zlíně zabitím, pokud mu nedá peníze. Policisté lupiče záhy po činu vypátrali a převezli do policejní cely. Kriminalisté ho obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
„Dvaatřicetiletá žena přišla ve čtvrtek odpoledne do pivnice, kde měla výjimečně vypomoct jako servírka. Kolem patnácté hodiny přišel host a objednal si pivo. Když odešla do skladu vyměnit sud piva, najednou se tento muž objevil za ní a chtěl jí pomoct. Žena pomoc odmítla, ale když se na něj znovu podívala, uviděla, že má v ruce nůž, jehož čepelí na ni míří. Řekl jí, ať mu dá všechny peníze nebo ji zabije,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí. Žena si uvědomila, že se jedná o bývalého zaměstnance pivnice, dala mu číšnický flek s téměř sedmi tisíci korunami a také svůj mobilní telefon. Měla strach, že jí ublíží. Muž si objednal ještě panáka a z pivnice odešel. Žena požádala další hosty, kteří byli ve vedlejší místnosti a nic neviděli, aby zavolali policii.
„Policisté prvosledové hlídky záhy zjistili, o koho se jedná, a podezřelého muže zadrželi poblíž místa, kde bydlel. U sebe měl nůž i číšnický flek s penězi. Skončil v policejní cele. Kriminalisté muže obvinili a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Sedmkrát trestaného recidivistu převezli policisté v sobotu do vazební věznice,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje