Brzy začne další silniční stavba v Bohuslavicích u Zlína

23.02.2022 14:16

 BOHUSLAVICE U ZLÍNA - První smlouvu o dílo v novém roce na investiční silniční stavbu uzavřelo Ředitelství silnic Zlínského kraje počátkem února s firmou KKS Zlín na rekonstrukci části průjezdního úseku v Bohuslavicích u Zlína. Stavební práce zde začnou v polovině března a ŘSZK za ně zaplatí přes 21 milionů korun. Stavba bude ukončena na podzim.

Předmětem díla je stavební úprava vozovky v průjezdním úseku obce Bohuslavice u Zlína. Začátek úseku je u dopravní značky Začátek obce ve směru od Zlína, konec úseku je v místě příčné spáry na konci úpravy křižovatky z roku 2017. Celková délka řešeného úseku je 663 metrů. Součástí stavby je stavební úprava dvou mostů.
„Jde o důležitou silniční trasu, kterou využívají motoristé pro cesty mezi Zlínem a Uherským Hradištěm, Uherským Brodem i Luhačovicemi. Věnujeme jí dlouhodobě zvýšenou pozornost. Přes Bohuslavice denně projede průměrně přes 9 000 vozidel. Za letošní dopravní omezení spojená se stavebními pracemi se omlouváme a prosíme řidiče o trpělivost. Je to nezbytná daň za to, abychom měli celou tuto trasu i do budoucna v dobrém stavu," řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.
Stavební práce budou probíhat za částečné uzavírky po polovinách vozovky s řízením dopravy pomocí světelné signalizace. Pro vozidla o hmotnosti nad 7,5 tuny mimo autobusy a IZS bude stanovena objízdná trasa přes Uherské Hradiště, Otrokovice, Zlín.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Ředitelství silnic Zlínského kraje