Broučci přiletí zítra do Vsetína

21.09.2023 12:06

VSETÍN - Na pátek 22. září připravuje Diakonie Vsetín oblíbenou akci pro děti nazvanou Broučci. Sraz broučků a berušek je před Domem kultury v 18.30 hodin. Po krátkém programu je čeká procházka s lampiony Panskou zahradou a ohňostroj u vsetínského zámku. Kdo však přijde o hodinu dříve, tedy už v 17.30 hodin, určitě se nudit nebude.
„Akce v duchu Karafiátových Broučků se letos uskuteční už po osmnácté a přinese tradiční a dětmi oblíbený program. Workshopy, při nichž bude možnost doplnit svůj kostým broučka a berušky o krovky, tykadla nebo si nechat namalovat broučkovský obličej, začnou už v 17.30 hodin,“ řekla Jana Raszková, vsetínská tisková mluvčí. 
Kdo už bude nachystaný na průvod, může sledovat od 18.10 hodin jeden z příběhů animovaných Broučků. V následném hlavním programu od 18.30 hodin zazní poselství knihy Broučci i spousta známých písniček. „Těšíme se také na originální ručně vyráběné kostýmy a lampičky. Ty nejkrásnější odměníme právě knihou Broučci od Jana Karafiáta. Pro všechny malé účastníky budou také nachystány památeční magnetky,“ uvedla za organizátory Marta Vodáková.
Moderování akce se opět už tradičně ujme brouček Honza – Jan Gottfried, který děti po programu u Domu kultury povede do Panské zahrady, jež se pro tuto příležitost promění v pohádkový les s malovanými broučky i opravdovou Broučkovou chaloupkou. Setmělým parkem projde svítící průvod až k zámku, kde bude připravený ohňostroj. Zájemci, kteří nebudou spěchat domů, se mohou s broučkem Honzou vyfotografovat nebo vystoupat na zámeckou věž. 
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín