Bohuslav Matyáš, člen Klubu novinářů Zlínského kraje, představí novou knihu

04.03.2017 09:01

ZLÍN - Novou knihu rozhovorů Bohuslava Matyáše, se zajímavými osobnostmi pod názvem Rád jsem vás poznal 3, představí ve středu 8. března v 17 hodin Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Besedu s autorem, Karlem Pavlištíkem, Josefem Holcmanem, Antonínem Bajajou a dalšími hosty moderuje novinář a publicista Jiří Jilík. Rozhovory hudebně doprovodí Muzika Vlasty Grycové.
„V knize, kterou vydalo regionální nakladatelství Veligrad, jsou obsažena takříkajíc profilová interview s osobnostmi svým původem, životem či působením spjatými s oblastí východní Moravy, jejichž význam však hranice regionu přesahuje do celostátního i evropského měřítka,“ přiblížil obsah autor.
„Čtenář se v knize blíže seznámí např. s etnologem a pracovníkem Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Karlem Pavlištíkem, se spisovateli Antonínem Bajajou a Josefem Holcmanem, s výtvarníkem Zdeňkem Červinkou Targusem, divadelní choreografkou a vedoucí tanečního souboru Hradišťan Ladislavou Košíkovou, se spisovatelem, filmovým scénáristou a publicistou Jiřím Jilíkem, s lékařem, spisovatelem a folkloristou Janem Pavlíkem, s někdejším primátorem města Zlína Zdeňkem Dostálem, s řediteli zlínského a hradišťského divadla Petrem Michálkem a Igorem Stránským i s divadelním historikem Liborem Vodičkou, se zpěvačkou lidových písní Vlastou Grycovou, s kulturními pracovníky Miroslavem Potykou a Tomášem Ježkem, také počítačovým grafikem,“ uvedla Ludmila Plačková z krajské knihovny.
Bohuslav Matyáš je s většinou tázaných po léta v přátelském vztahu, a tak se ptá otevřeně a dostává se mu vzácně upřímných odpovědí. Někdejší novinář a redaktor Československého rozhlasu (v 60. letech 20. stol.), současný člen redakční rady časopisu pro kulturu a společenské dění ZVUK Zlínského kraje a spolupracovník Českého rozhlasu Olomouc vydal tři knihy rozhovorů Rád jsem vás poznal, dvě knížky fejetonů Nalejme si čistého vína a Kýho víra! Je členem Obce spisovatelů a Klubu novinářů Zlínského kraje, p.s. Syndikátu novinářů ČR.
Beseda se koná ve středu 8. března 2017 v 17.00 hod. v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. Vstup je zdarma.
Vlastimil Langer
Bohuslav Matyáš. Foto: Matej Slávik