Začíná Vsetínské kulturní léto, koncerty i promítání pod širým nebem

03.07.2024 10:36

VSETÍN - Také v letošním roce přinesou letní měsíce do centra Vsetína sérii oblíbených koncertů a letního kina pod názvem Vsetínské kulturní léto. Hudebníci rozmanitých hudebních žánrů vystoupí na pódiu na Dolním náměstí vždy ve čtvrtky od 19 hodin. „Celou sérii letních koncertů otevře 4. července britský hudebník a skladatel Phil Shoenfelt v doprovodu bluesrockových Band of Heysek z Brna. Vsetínské kulturní léto připravuje Dům kultury Vsetín za finanční podpory města Vsetín,“ uvedla Jana Raszková, vsetínská tisková mluvčí.
„Cyklus venkovních koncertů letos začne zkraje července a v dramaturgii se objeví kromě regionálních hudebních uskupení také hosté ze vzdálenějších míst republiky. Součástí programu bude i oblíbené letní kino,“ přiblížil Pav el Bartoň, místostarosta města Vsetín pro kulturu. První koncert, který zahájí novou sezonu Vsetínského kulturního léta, proběhne 4. července a ujme se ho anglický hudebník Phil Shoenfelt v doprovodu bluesrockových Band of Heysek z Brna.
„Program Vsetínského kulturního léta je složen z různých hudebních žánrů tak, aby si každý mohl vybrat to své – od folku, folkloru a country přes kytarový indie pop až po bluesrock,“ upřesnil za produkční oddělení Domu kultury Vsetín Zdeněk Holoubek. Součástí programu bude i v letošním roce pozvánka na mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti.
Dramaturgie i letos počítá také s mokrou variantou. „V případě nepřízně počasí již odpoledne během přípravy akce proběhnou koncerty v malém sále domu kultury,“ uvedl Zdeněk Holoubek. O případné změně místa konání se veřejnost dozví v den akce nejpozději v 17 hodin na sociálních sítích pořadatele a na informačních cedulích na Dolním náměstí. Informace o konání letního kina bude zveřejněna vždy nejpozději v 19 hodin. „Věříme však, že se všechny koncerty i projekce uskuteční podle plánu v letní náladě pod širým nebem na Dolním náměstí,“ dodal závěrem Zdeněk Holoubek.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín