Bezohledným řidičům hrozí pokuta

27.01.2022 09:51

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Město Valašské Meziříčí aktivně odstraňuje bariéry, které nejen v ulicích brání v pohybu lidem s hendikepem, seniorům či rodinám s malými dětmi. Doslova klacky pod nohy však těmto skupinám stále častěji hází jejich spoluobčané.
„Během rekonstrukcí či výstavby nových chodníků a komunikací se snažíme odstraňovat překážky, minimálně s cílem zajistit odpovídající sjezd a nájezd. V rámci naší pracovní skupiny možné bariéry také aktivně mapujeme, s čímž nám velmi pomáhají přímo lidé s různým druhem hendikepu. Následně se snažíme tyto překážky podle důležitosti postupně odstraňovat,“ nastínila postup města místostarostka Zdislava Odstrčilová.
I když Valašské Meziříčí s bariérami komplikujícími pohyb v ulicích bojuje, stále častěji naráží na neznalost nebo i bezohlednost části řidičů.
„Velký problém představuje zejména parkování právě před zmíněnými nájezdy a sjezdy z chodníků (viz foto). Řidiči se tímto způsobem dopouštějí nejen dopravního přestupku, ale znemožňují tak i pohyb po městě hendikepovaným, seniorům či maminkám s kočárky. Zároveň často omezují přístup k bytovým domů pro jednotky integrovaného záchranného systému a doslova tak ohrožují životy,“ varuje místostarostka Odstrčilová a vyzývá: „I když rozumím tomu, že najít parkovací místo v sídlištích může být složité, žádám občany a zejména pak řidiče, aby byli ohleduplní.“
Na uvedený nešvar se zaměřuje také Městské policie Valašské Meziříčí. „Potýkáme se s ním dnes a denně. Řidiče se snažíme upozorňovat na to, že se dopouští přestupku. Pokud naši výzvu neuposlechnou a přesto u sjezdů a nájezdů z chodníků parkují, hrozí jim na místě pokuta až 2 000 a ve správním řízení až 2 500 korun,“ upozornil Jan Camfrla, ředitel městské policie.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí