Bezmocná volavka visela za nohu na vlasci, pomohli jí hasiči a strážníci

11.11.2021 08:34

ZLÍN-MALENOVICE - Na poraněného ptáka, který se zamotal do rybářského vlasce a zůstal bezmocně viset pod korunou stromu nad hladinou řeky Dřevnicí, upozornil Městskou policii Zlín náhodný kolemjdoucí. Pár minut po půl deváté ve středu 10. listopadu tak na místo zamířila hlídka z okrsku Malenovice.
„O několik minut později strážníci zjistili, že se jedná o volavku popelavou, což je velký veslonohý pták z čeledi volavkovitých, který se živí rybami. Poloha hlavou dolů, v níž hlídka tohoto opeřence zastihla, však svědčila o tom, že bez lidské pomoci zde nejspíše uhyne,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. S ohledem na tyto skutečnosti požádala městská policie o spolupráci profesionální hasiče.
„Během krátké chvíle měli hasiči volavku bezpečně v náručí. Byla však zraněná na jedné noze, ve které měla zapíchnutý rybářský háček. Proto nemohla být vypuštěna zpět do přírody, ale převzali si ji strážníci městské policie,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Strážníci proto volavku dočasně umístili do zlínského útulku pro zvířata v nouzi. Odtud si ji vyzvednou pracovníci záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Buchlovicích, kteří jí poskytnou potřebnou péči až do okamžiku, kdy se bude moci vrátit zpět do přírody.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městská policie Zlína HZS Zlínského kraje