Berani se zvedají a vyhráli potřetí v řadě, doma porazili pražskou Slavii

11.10.2022 14:57

ZLÍN - Hokejisté PSG Berani Zlín se nadechli a potvrdili zlepšenou formu z předchozích dvou kol. V domácím zápase 10. kola Chance ligy 2022/23 porazili tým HC Slavia Praha 5:2. Doma si připsali druhou tříbodovou výhru v sezoně a vítěznou šňůru natáhli na tři zápasy. Svěřenci Rostislava Vlacha šli již ve 2. minutě do rychlého vedení, ale Pražané srovnali krok v 8. minutě. Utkání se zlomilo ve druhé třetině, kdy Berani nasázeli „sešívaným“ tři góly a zlepšenou produktivitou rozhodli zápas.
Slavia snížila na začátku třetí třetiny z přesilovky, ale Berani tříbodové vítězství zpečetili dvě minuty před třetí sirénou pátým gólem. Zlínští měli před zápasem problémy se sestavou, neboť tým skolila především v útoku řada zranění (Antonín Honejsek, Denis Kindl, Valentin Claireaux), navíc disciplinární trest v podobě stopky na dva zápasy vyfasoval Tomáš Pospíšil. Na ledě se objevil jednadvacetiletý útočník Jakub Apolenář z druholigového Havířova. Branky dali Darek Hejcman, Pavel Kubiš, Jakub Illéš, Daniel Gazda a Petr Mrázek.
Zlín hraje ve středu 12. října s rezervním týmem Dynama Pardubice, utkání se hraje na ZS v Chrudimi.
Zdroj a foto: HC PSG Berani Zlín