Během silvestrovské noci řešili policisté v kraji 150 událostí

01.01.2022 14:36

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Ve srovnání s ostatními dny řešili policisté ve Zlínském kraji třikrát více událostí. „Pokud srovnáme letošní Silvestr s loňským, počet událostí letos mírně vzrostl. Ve většině případů se jednalo o oznámení o fyzickém napadení či zmatená oznámení, jejichž spojovatelem byla téměř ve všech případech nadměrná konzumace alkoholu,“ uvedla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Tragická událost se odehrála včera po osmnácté hodině v Kroměříži. Sedmapadesátiletý řidič vozidla Ford, který jel z Kroměříže směrem na Vážany, srazil v Kroměříži dvě chodkyně ve věku 78 a 79 let, které přecházely vozovku mimo přechod pro chodce. Starší z nich utrpěla při srážce smrtelná zranění, mladší převezli záchranáři do nemocnice s těžkým zraněním.
„Další událostí, kterou policisté řešili, tentokrát na Uherskohradišťsku, bylo výtržnictví a napadení úřední osoby, z něhož je podezřelý šestatřicetiletý muž. Ten nejprve zavolal na linku tísňového volání policie a žádal vyřešení konfliktu. Po příjezdu policistů jednoho z nich bezdůvodně fyzicky napadl. Druhý člen hlídky agresora zpacifikoval. Policisté poté muže zajistili, převezli do policejní cely a následně do protialkoholní záchytné stanice,“ sdělila mluvčí.
Před půlnocí přijali policisté na lince tísňového volání oznámení o tom, že poblíž Uherského Hradiště chodí po vozovce dva koně, kteří ohrožují další řidiče a chodce. Policisté na místě za pomoci majáků zajistili bezpečnost a zjistili, kdo je majitelem koní. Majitelka si je asi po hodině převzala s vysvětlením, že koně se splašili vlivem ohňostrojů a utekli z ohradníku.
„Krátce po půlnoci se zranil pětačtyřicetiletý muž při zapalování pyrotechniky na dvoře rodinného domu v Otrokovicích. S lehkým zraněním ho převezli záchranáři do nemocnice.
Asi jednu hodinu po půlnoci řešili policisté v Kroměříži podezření z loupeže v centru města, prověřování bude pokračovat v následujících dnech, podle zjištěných informací bude stanovena případná trestně právní kvalifikace skutku,“ pokračovala Monika Kozumplíková.
V průběhu noci narazili policisté na území celého Zlínského kraje na celkem šest silně podnapilých řidičů, kteří nadýchali od 1,41 do 2,33 promile alkoholu. Jedním z nich byl po sedmé hodině ráno padesátiletý řidič, který nezvládl řízení a na Kroměřížsku narazil s vozidlem Škoda Fabia do sloupu. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,45 promile. Se zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice. Škoda na vozidle je asi 65 tisíc korun.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ