Během procházky se psem majiteli shořelo auto

18.04.2022 11:05

VALAŠSKÉ KLOBOUKY -  Osobní automobil shořel dnes ráno na parkovišti pod turisticky vyhledávaným místem s rozhlednou Královec u Valašských Klobouk. Nikdo nebyl zraněn, škoda činí předběžně 50 tisíc korun.
„Požární poplach byl vyhlášen v 8:26 dvěma jednotkám hasičů. Při příjezdu na místo požáru byl automobil v plamenech. Svědci nám sdělili, že uslyšeli praskání. Když přiběhli k autu, vozidlo už hořelo. Proto přeparkovali své automobily,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. „Po chvíli se k automobilu dostavil majitel, který byl se psem na procházce. Požár zničil celý osobní automobil a poškodil i vedle rostoucí smrk. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů,“ poznamenal Roman Žemlička.
U požáru zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Valašské Klobouky a jednotka Sboru dobrovolných hasičů města Brumov-Bylnice.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje